Церква Миколая, Львів
Запитання священику

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

    Сьогодні четвер, 20 липня 2017 р.Б.

Хор “Княжий”

Голоси княжого храму

 

Спів у церковному хорі – не розвага, а служіння Богові,
до якого слід готуватися щиро, старанно, з любов’ю.
Злагоджене багатоголосся церковного співу творить
співзвуччя не лише голосів, але й сердець, думок регента
і хористів, щоденна молитва за всіх, хто співає у храмі.
(з правил хористів)
 
 

Парафіяльний хор храму Святителя Миколая Чудотворця Мир Ликійських (з 2010 – хор “Княжий”) вже багато десятиліть поспіль молитовним співом співтворить Службу Богові у найдавнішій святині міста Львова. З вересня 1990 по червень 1992 року регентом хору був Богдан Герявенко. З 1992 по 1994 – Марія Валько. У 1993 році керував хором Михайло Батенчук (тепер – протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору).

З 1994 року хор під керівництвом реґента Євгена Карповича із молитовною радістю та духовною наснагою працює над удосконаленням і збагаченням репертуару, що охоплює класичні та маловідомі твори українських і зарубіжних православних композиторів, обробки та автентичні зразки галицького народного духовного співу тощо. Особливість цього хору – співзвуччя різних людей, адже святитель Миколай об’єднав своєю молитвою і професійних музикантів, і аматорів.

Колектив упродовж багатьох років репрезентує традиції православного співу на міжнародних фестивалях та конкурсах. У 2003 році хор “Княжий” брав участь у V фестивалі Церковної хорової музики у Львові. Високою оцінкою духовної діяльності співочого колективу стали відзнаки за участь у фестивалях духовної музики – у Польщі (XXIV Міжнародний фестиваль церковної музики у Гайнівці – 2005; Міжнародний фестиваль хорів “Духовні і культурні мости між Польщею та Україною” в Криниці – 2010), у Болгарії (Міжнародний фестиваль православної музики “Богородиця – Достойно єсть” у Помор’ї – 2009 р., 2010 р., 2011 р.). Саме там, у Болгарії – в місці, яке освятив своєю присутністю св. Апостол Андрей Первозваний, коли повертався з місіонерської подорожі на українські землі, хористи молилися перед чудотворною іконою святителя Господнього Миколая у монастирі святого Георгія Побідоносця в Поморії. У травні 2010 року хор “Княжий” спільно з місцевими парафіянами співом величали Господа у церкві Св. Володимира Великого на Лемківщині (Криниця, Польща), у червні того ж року – у храмі Преображення Господнього у Помор’ї (Болгарія). 2 жовтня 2011 року хористи Свято-Миколаївського храму супроводжували співом Службу Божу у Хрестовоздвиженській церкві Скита Манявського.