Warning: call_user_func_array() [function.call-user-func-array]: First argument is expected to be a valid callback, '' was given in /sata1/home/users/mykolaj/www/www.mykolaj.lviv.ua/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Церква Миколая, Львів
Запитання священику

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

    Сьогодні неділя, 22 жовтня 2017 р.Б.

Троїцька батьківська поминальна субота

Опублікував о. Петро Політило в Субота, 3 червня 2017 р.Б.
в категорії Публікації

Саме поняття Троїцької поминальної суботи виходить з того, що ми на свято Трійці святкуємо День народження Церкви. І якщо людина святкує свій власний ювілей, вона обов’язково згадає тата і маму.
У воскресний день перед Трійцею ми вшановували пам’ять святих отців — учасників І Вселенського Собору, а в їх особі — всіх богословів, які зберегли нам Церкву.
У поминальну суботу ми поминаємо всіх наших рідних, близьких, яким ми завдячуємо нашою вірою.
На Троїцьку поминальну суботу є молитви за всіх тих, хто загинув. Скільки багато було таємничих смертей, про які вголос ніхто не говорить: людина вийшла з дому і не повернулася — чи за політичні переконання, чи за релігійні, чи, можливо, просто майнові якісь проблеми були. Саме ця поминальна субота об’єднує своєю молитвою всі види смертей, якими людина могла покинути цей світ, предстати перед Богом на суд.
Ми просимо в переддень Дня народження Церкви, щоб Господь молитвами всіх святих по Своїй милості і щедротах нагородив Царством Небесним усіх, хто покинув цей світ.
У ці поминальні дні завжди можна побачити безліч людей, які йдуть на кладовища, щоб вшанувати пам’ять своїх померлих родичів, прибрати на могилках. Але також дуже важливо в цей день прийти в храм Божий на початок Божественної літургії, подати записку з іменами покійних і помолитися за їх упокоєння, або хоча б поставити свічку. Записки можна віддавати відразу в кілька храмів, оскільки, чим більше буде підноситися молитов, тим краще це для наших близьких. Саме молитви наші за покійних є головною і неоціненною допомогою для тих, хто відійшов у інший світ.
Нажаль, не всі знаходять час прийти в храм помолитися саме в день родительської суботи. Але це можна зробити і напередодні, в п’ятницю – подати записку, щоб за наших близьких міг помолитися священик. За цим вечірнім Богослужінням також слідує панахида за покійних. А також добре, якщо ми будемо молитися про них кожен день на домашній молитві.

Поки що немає думок