Warning: call_user_func_array() [function.call-user-func-array]: First argument is expected to be a valid callback, '' was given in /sata1/home/users/mykolaj/www/www.mykolaj.lviv.ua/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298
Церква Миколая, Львів
Запитання священику

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

    Сьогодні неділя, 22 жовтня 2017 р.Б.

Успіння Пресвятої Богородиці

Опублікував о. Петро Політило в Субота, 27 серпня 2016 р.Б.
в категорії Публікації

50205

     День Успіння Пресвятої Богородиці є одним з дванадцяти головних християнських свят, яке встановлене на честь події, коли Божа Матір закінчила своє земне буття, а її тіло й душу Господь наш Ісус Христос забрав на Небеса. Свято має подвійний зміст: зрозуміла людська скорбота поєднується з радісною упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття просто не існує. На це вказує і слов’янська назва : «Успіння» — тобто «Сон», за яким буде пробудження і слава. Свято Успіння належить до найстарших Богородичних свят. Святкування його почалося в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі (431 р.). Первісне святкування пам’яті Успіння під впливом Єфеського Собору наголошувало радше привілей її Богоматеринства і тому звалося «Свято Марії-Богоматері». В одній з похвальних бесід на честь преподобного Феодосія Великого говориться, що палестинські монахи щорічно з великим торжеством святкували 15 серпня(старий стиль) «Пам’ять Богоматері», тобто пам’ять її Успіння. У Сирії в п’ятому столітті це свято мало назву «Пам’ять Блаженної». Аж у шостому столітті празник отримує свою теперішню назву: «Успіння Пресвятої Богородиці».

     Життєвий шлях Богородиці був шляхом повного обоження Її природи. Те, до чого всі ми з вами лише прагнемо і про що мріємо все життя, Діва Марія першою з людей реально здійснила. Її земне життя у служінні Богу мало чим відрізнялось від життя у Царстві Небесному. А ще, Вона народила нам Спасителя, і цим подарувала нам життя. Тому, і померти звичним нам чином «Матір Життя» не могла. Вона лише заснула на мить, щоб згодом в оточенні апостолів та ангелів перейти до Небесних осель. Одним з кращих способів осмислити богослів’я свята Успіння Діви Марії є вивчення символіки древньої іконописної традиції. На іконі це свято зображується дуже глибоко і символічно : Ісус Христос приймає на руки немовлятко – душу Богородиці, яка народжується тепер для нового, вічного життя у Царстві Свого Сина, минаючи всі жахіття пекла.

 

Тут йдеться про: , , , , ,

Поки що немає думок